Výsledky Barum Czech Rally Zlín 2010

Na start proslavené "Barumky" se postavilo 311 jezdců, z čehož 263 spatřilo cíl 1.etapy. RZ na 1.etapě byly zrádné a tak se dalo očekávat hodně karambolů a krizovek.
Za JOMMAD odstartoval Jaroslav Kadlec s Citroënem C4 WRC, Jarinovy vyšla 1. RZ, na 2. RZ ale udělal chybu,chtěl být rychly v zatačce jenže mu to uklouzlo a nasledoval náraz do dřevěného zábradlí,byl mu udělen super rally čas a okupuje tedy po 1.etapě 48. místo ve skupině a absolutně je 202.
Marek Pavela startující s Mitsubishi Lancer Evo IX byl jediný kterému se porařilo dojet a obsazuje tak příčku se 7 body ve skupině. Na 1. RZ byl opatrný a tak hodně ztratil a tak se na 1.RZ v druhem kole snažil něco dohnat a nevyplatilo se, na horizontu dostal smyk a přetočil se.V 3.RZ zkoušce když řezal zatáčku tak dosta penalizaci, která by ale podle něj neměla být."V pravidlech je dáno,pokud je alespoň jedno kolo na cestě tak je to dobre,ja sem měl dvě kola na cestě a penalizace sem dostal" řekl ne moc šťastný.Na poslední RZ bylo mokro,mlha a tma což Markovi do karet nehrálo, v zatačce ho stáhla příkopa a tak mu museli pomoct diváci, tak tam nechal asi 45 s. Marek tak po ne moc vydařené 1.etapě je tak na 10. místě ve skupině a celkově je 80.
Ondra Smetana s vozem Subaru Impreza STi N14 odstartoval "Barumku" smolně, hned v 1. RZ když vjížděl na šotolinovou část tak mu příkopa stáhla zádní čast vozu a ten následně skončil v kládách vedle tratě. Na 1. mezičase ztrácel na vedoucího jezdce skupiny jen 5s a na 2.mezičase 11s,což znamená že kdyby držel takové tempo až do konce RZ tak má krásné umístění. Ondra je tak do 2. etapy nenastoupil, věříme že se mu podaří zajet skvěly výsledek na dalším podniku.
Po druhé etapě a tedy celkově byly výsledky takové:

Konečné výsledky Barum Czech Rally Zlín 2010: počet účastníku 311/258 v cíli
Jaroslav Kadlec celkově: 113. ve skupině WRC: 25.
Marek Pavela celkově: 55. ve skupině N4 : 8.
Ondřej Smetana celkově: 125. ve skupině N4 : 25.
Tým obdržel 8 bodů. A jako jediný dojel na body Marek Pavela a získal 6 bodů.

24.09.2010 22:07:06
mpavela
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one